E-mail
Treść wiadomości

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Wywierć dziurę taniej niż inne

2013-12-06
Wywierć dziurę taniej niż inneWywierć dziurę taniej, niż inne.

Otwory, wykonane wiertłami firmy S&R Industriewerkzeuge, będą kosztować najmniej.      

Do czego jest potrzebne wiertło? Odpowiedź jest prosta – aby wykonać otwór. W domu, w gospodarstwie, w przemyśle – bez nich ciężko się obejść. Rozwój technologii poszedł naprzód. Do wiercenia otworów o różnych głębokościach, średnicach i w różnych materiałach człowiek wymyślił różne rodzaje narzędzi do wiercenia i przebijania. W swoim asortymencie S&R posiada narzędzia wiertnicze, przy pomocy których mogą Państwo wykonać otwory w różnym materiale, np. w drzewie, w różnych metalach, w betonie, betonie zbrojonym, cegle, kamieniu, kafelkach, w szkle i wielu innych materiałach budowlanych. Wszystkie te narzędzia wiertnicze wykorzystywane są jako wyposażenie do narzędzi elektrycznych. Asortyment dla wiercenia i przebijania S&R może być przedstawiony w sposób następujący:


wiertła


Kupując wiertła, ludzie przede wszystkim kierują się następującymi kryteriami:
- średnica wiertła,
- głębokość wiercenia,
- materiał, w którym należy wykonać otwór,
- cena wiertła.

Jednakże osoba, która kupuje wiertło, aby wykonać prace dla innych, przeprowadzić rekonstrukcję budynku lub remont pomieszczenia, kupując wiertło kieruje się również dodatkowymi kryteriami:
- dokładność wykonanego otworu (jeśli wiertło ma 6 mm, to otwór musi mieć 6 mm, a nie 6,5 czy 7 mm) 
- koszt jednego otworu.

Koszt jednego otworu zależy od ceny wiertła, czasu jego działania (ilość otworów, które mogą być tym wiertłem wykonane) oraz czasu, zużytego na wywiercenie jednego otworu.

Wiertła S&R wykonywane są z wysokiej jakości niemieckiej stali, zaś czubek wiertła z wysokojakościowych luksemburskich węglików spiekanych. Aby te materiały również dobrze funkcjonowały, aby wiertło długo pozostawało ostre, lekko się wwiercało, nie łamało się, aby otwór posiadał okrągły i wymagany kształt, wysokojakościowe materiały muszą nabrać odpowiedniego kształtu spirali oraz czubka wiertła.
Jeśli poszukują Państwo wiertła na potrzeby domowe, aby od czasu do czasu wykonać otwór w ścianie, powiesić półkę lub obrazek, do tego wystarczy wam wiertło SDS–PLUS.  


Asortyment:

Wiertła S&R SDS Plus:

wiertła

Jeśli muszą Państwo pracować z twardymi materiałami, regularnie wykonywać dużo otworów, to potrzebne jest Państwu wiertło wyższej jakości, o bardziej nowoczesnej konstrukcji, aby mogło ono spełnić to zadanie.
W tym przypadku będzie pasowało Wiertło S&R SDS-4 Plus. Wiertło to, w odróżnieniu od SDS–PLUS, posiada:
- główkę z węglików spiekanych z czubkiem centrującym, umożliwiającym łatwiejsze i dokładne wiercenie,
- opatentowaną trójwymiarową podwójną spiralę „KVS – Spirale“, która przenosi więcej energii udarowej na główkę z węglików spiekanych wiertła i zapewnia regularne odprowadzanie pyłu materiału budowlanego z dna otworu na powierzchnię.

Wiertła S&R SDS-4 Plus:

wiertło


Do stałej pracy z twardymi materiałami, ze zbrojonym betonem, albo gdy chcą mieć Państwo wiertło, które może przewiercić praktycznie wszystko i pracować cały dzień, najlepiej zastosować wiertło S&R SDS-4PLUS ZENTRO.

Konstrukcja tego wiertła powiada następujące nowoczesne opracowania:
- centralnie wzmocniona geometria spirali "4–Spirale"
- cztery równomiernie działające zewnętrzne powierzchnie spirali zapewniają równomierne minimalne zużycie ścianek spirali wiertła i szybkie odprowadzanie pyłu na powierzchnię z dna otworu.
- pełna główka wiertła z węglików spiekanych z 4 frezami "4– Schneider" o jednakowym geometrycznym kształcie (4х90°) (patentiert) – chroni wiertło przed klinowaniem w przypadku napotkania zbrojenia w betonie i zapewnia wysoką dokładność wiercenia.
- szczególnie wytrzymała stal 34CrNiMo6.

Wiertło to jest najbardziej nowoczesnym wiertłem na świecie. Jego okres działania przekracza zdolność do pracy wszystkich istniejących obecnie na rynku wierteł: np. w porównaniu z wiertłami SDS 4 Plus okres ten zwiększono o co najmniej 50%.

Cechy wiertła S&R SDS-4 Plus ZENTRO:

wiertło


Jeśli potrzebują Państwo wykonać otwór w betonie zbrojonym – potrzebne jest wiertło S&R SDS-4PLUS ZENTRO. Najważniejsze – po dotarciu do żelaza nie wolno naciskać na wiertarkę, tylko należy kontynuować prace wiertła. Powoli, ale pewnie przejdzie ono przez metal, nie ma obaw!

Wszystkie narzędzia S&R do wiercenia i przebijania produkowane są w Niemczech i posiadają certyfikaty jakości DIN EN ISO 9001:2008, oraz certyfikat PGM (Prüfgemeinschaft Mauerbohrer). Kontrola jakości dokonywana jest przez niezależne organizacje, wystawiające certyfikaty jakości.


Aby wywiercić otwór o średnicy od 40 do 80 mm, potrzebna jest do tego specjalna wiertarka z uchwytem SDS MAX. Zwykła wiertarka się nie przyda.
Najlepiej wybrać wiertła przebiciowe.

Podstawowa cecha konstrukcji wiertła przebiciowego S&R:
- przecinakowe zęby z węglików spiekanych
- centrujący kołek z węglików spiekanych
- trzy tnące skrzydła wiertła o równym geometrycznym kształcie.
Taki kształt wiertła, w przypadku napotkania metalu w betonie zbrojonym, chroni wiertło przed złamaniem. Przecinakowe zęby z węglików spiekanych rozmieszczone są w specjalnym układzie geometrycznym, umożliwiającym szybkie wwiercanie się w twarde materiały i beton zbrojony. Specjalna stal przedłuża trwałość wiertła.

Cechy wiertła przebiciowego S&R:

wiertło


Do wykonania otworu w twardych materiałach budowlanych o średnicy do 150 mm wykorzystywane są różne rodzaje puste koronki ze świdrem centrującym.
Cechy konstrukcji:
- świder centrujący ze stopem z węglików spiekanych
- boczne uzupełnienia z węglików spiekanych, znajdujące się na całym obwodzie koronki
- pełna koronka ze spiralą odprowadzającą pył

Cechy koron wiertniczych S&R:

wiertło


W celu wywiercenia otworów w betonie lub innych materiałach budowlanych, jak np. cegła, ceramika, marmur, granit i inne, za pomocą normalnej wiertarki bez głowicy SDS-plus, wykorzystywane są specjalne wiertła.

wiertło


W czasie prac budowlanych lub remontowych często należy wybić otwór w ścianie, zburzyć starą ścianę, usunąć ze ściany stary materiał lub przeprowadzić naprawę zewnętrznych instalacji. W takich lub podobnych przypadkach należy zastosować narzędzia, przeznaczone do kucia bez ruchów obrotowych. Do takich celów posiadamy w swoim asortymencie różnego rodzaju przecinaki i dłuta SDS.

wiertło


Wszystkie narzędzia S&R do wiercenia i przebijania wykonywane są w Niemczech i posiadają certyfikaty jakości DIN EN ISO 9001:2008 oraz certyfikat PGM (Prüfgemeinschaft Mauerbohrer).

Kontrola jakości przeprowadzana jest przez niezależne organizacje, wystawiające certyfikaty jakości.
Na dzień dzisiejszy możemy szczerze powiedzieć, że używając narzędzi do wiercenia firmy S&R, wykonacie Państwo otwór najtaniej.

autor:ak
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2013
pixelpixel